Elektromos járművek villamos biztonsága - 2E 2S szinten
Korábbi High Voltage Level2 képzésünk az új előírásokon alapuló megújult tananyaggal.
Az elektromos autók egyre elterjedtebbek már nem csak a személyautózás, hanem a tömegközlekedés és teherszállítás területén is. Az iparág feljődésével csak az tud lepést tartani, aki naprakész ismeretekkel rendelkezik. Ha gyártóként, fejlesztőként, vagy akár szerelőként meg akar felelni az új elvárásoknak, tréningünk Önnek szól!
Ezen az autóipari képzésünkön választ kap többek között a következő kérdésekre:
- Pontosan milyen DVUG előírások (szabványok, munkamódszerek, műszaki elsősegélynyújtás) vonatkoznak az elektromos illetve a hibrid járművekre?
- Mi a munkáltató felelőssége a biztonságos munkavégzéssel kapcsolatban?
- Mi a feladata és felelőssége az FHV és FuP személyeknek?
- Mik a nem aktív HV rendszereken végzett munka fontos gyakorlati szempontjai?
Nagyfeszültségű rendszerekkel rendelkező járműveken való munkavégzés sohasem veszélytelen. A villamos autók és a hibridhajtású autók működési feszültsége esetenként több száz Volt is lehet! Jellemző még rájuk továbbá a nagy villamos energiasűrűség is, így egy meggondolatlan beavatkozás akár komoly áramütéssel, és tűzveszéllyel is járhat. A személyi és anyagi károk elkerülése és megelőzése szempontjából is elengedhetetlen fontosságú a megfelelő szakmai felkészültség.
Képzés időtartama: 2 nap
Képzésünkre regisztrálni legegyszerűbben jelentkezési lapunk beküldésével tud, online regisztrálni nem szükséges. A dokumentum kitöltése és aláírása elengedhetetlen a képzők számára kötelező adatszolgáltatáshoz való hozzájárulás, az adatkezelési tájékoztatás megismerése és a számlázás miatt is.
Jelentkezési lapunkat és a hozzátartozó adatkezelési tájékoztatót itt tudja letölteni. A gyakran ismételt kérdéseket ide kattintva találja.
Elektromos autó képzéseinkből több szinten is választhat:
- Elektromos járművek villamos biztonsága - 1E 1S szinten képzésünket azoknak a gyárakban, vagy szervizműhelyekben dolgozó szakembereknek ajánljuk, akik HV rendszerrel felszerelt járműveken szerelési, karbantartási munkákat, például olaj- vagy kerékcseréket végeznek, vagy járműtestet javítanak.
- Elektromos járművek villamos biztonsága - 3E 3S szinten képzésünket azoknak a szakembereknek figyelmébe ajánljuk, akiknek feladata villamos vagy hibrid járművek HV rendszerein a munkavégzés, alkatrészcsere. A munkavégzés történhet a jármű feszültség alatti állapotában, vagy feszültség közeli részegységeken, alkatrészeken vagy kikapcsolt állapotban. A 3E 3S szintű képzés előfeltétele a 2E 2S szintű képzés sikeres elvégzése
Előnyök
Célcsoport
Képzésünket azoknak a gyártóknak, fejlesztőknek, szerelőknek ajánljuk, akiknek feladata a villanyautók vagy hibrid járművek HV rendszerének ismerete, építése, tervezése, kikapcsolása, a feszültségmentes állapot létrehozása, valamint kikapcsolt állapotban lévő HV alkatrészek, és részegységek cseréje.
Előképzettség
A részvételhez előképzettség nem szükséges, a tudás elsajátítását középfokú végzettség és a vonatkozó szakmai gyakorlati ismeretek megkönnyítik.
A képzések tartalma
Hasznos információk
TÜV Rheinland InterCert Kft. – képzések
1143 Budapest, Gizella út 51-57.
Nyilvántartási szám: B/2020/001012 / Felnőttképző engedélyszáma: E/2024/000057
Jelentkezési határidő: a tréning kezdete előtt 7 naptári nappal.
Képzésünkre regisztrálni legegyszerűbben jelentkezési lapunk beküldésével tud, online regisztrálni nem szükséges. A dokumentum kitöltése és aláírása elengedhetetlen a képzők számára kötelező adatszolgáltatáshoz való hozzájárulás, az adatkezelési tájékoztatás megismerése és a számlázás miatt is.
A képzési program előzetes emailben való egyeztetést követően ügyfélszolgálati időben megtekinthető.
Tréningjeinkkel kapcsolatos, gyakran ismételt kérdéseket ide kattintva találja meg a választ.
Ha jelentkezni szeretne vagy bármilyen kérdése felmerülne, írjon központi email címünkre, vagy forduljon bizalommal munkatársainkhoz:
Kiss Eszter - szakmai vezető; e-mail: eszter.kiss@hu.tuv.com; telefon: +36 30 332 2638
Baráth Katalin - Akadémia vezető; e-mail: katalin.barath@hu.tuv.com; telefon: +36 30 984 0866
További érdekes szemináriumok az Ön számára
-
ISO 31000/31010 Kockázatmenedzsment
Javítsa termelékenységét az ISO 31000 szabványon alapuló kockázatmenedzsment módszereivel. -
MSZ 1585 szabvány - Munkavégzés erősáramú környezetben
Képzésünkön szerzett tudás biztosítja az erősáramú környezetben való munkavégzés biztonságát.
-
Legjobb előadókSzakértő előadók, akik segítik az Ön fejlődését
-
>1 000 képzés világszerte72 témakörben választhat képzéseinkből
-
TÜV tanúsítványok.A frissen megszerzett tudás független igazolása