Autoipari kepzesek TÜV Rheinland

Autóipari képzések - úton a jövő felé 

Napjainkban az automotive ipar jelentős változásokon megy keresztül a technológia, a fogyasztói preferenciák és a fenntarthatósággal kapcsolatos aggályok miatt, és ezek a trendek valószínűleg az elkövetkező években is meghatározzák az iparágat. A szegmenst jelenleg érintő egyik fő trend az elektromos és hibrid autók felé való elmozdulás, amelyet a környezetvédelmi előírások és a fenntarthatóbb lehetőségek iránti fogyasztói igény vezérel. Ez az elmozdulás a különböző kapcsolódó területekre irányuló beruházások növekedéséhez vezetett.

Akadémiánk is része ennek a fejlődésnek: naprakész tréningeket szervezünk, amely az automotive szegmens minden részét érinti az e-autóktól a vasúti és gépjárműipari ISO irányítási rendszereken át a német VDA szabványokig.

KERESSEN MINKET!

TÜV Rheinland InterCert Kft. Akadémia
1143
Budapest
Gizella út
51-57.

Szerezzen versenyképes tudást Akadémiánkon automotive témában!

Az autóipar dinamikus fejlődéséhez a szegmens szereplőinek szakképzett munkaerőre van szükségük, hogy lépést tudjanak tartani az új technológiákkal és fejlesztésekkel. Az autóipari képzéseinken való részvétel értékes ismeretekkel és készségekkel ruházhatja fel Önt, amelyek mind szakmailag, mind személyesen hasznára válhatnak. 

E-autókkal kapcsolatban több képzésünk közül is választhat:

  • Elektromos járművek villamos biztonsága - 1E 1S szinten képzésünket azoknak a gyárakban, vagy szervizműhelyekben dolgozó szakembereknek ajánljuk, akik HV rendszerrel felszerelt járműveken szerelési, karbantartási munkákat, például olaj- vagy kerékcseréket végeznek, vagy járműtestet javítanak.
  • Elektromos járművek villamos biztonsága - 2E 2S szinten képzésünket azoknak a gyártóknak, fejlesztőknek, szerelőknek ajánljuk, akiknek feladata az e-autók vagy hibrid autók HV rendszerének ismerete, építése, tervezése, kikapcsolása, a feszültségmentes állapot létrehozása, valamint kikapcsolt állapotban lévő HV alkatrészek, és részegységek cseréje.
  • Elektromos járművek villamos biztonsága - 3E 3S szinten képzésünket azoknak a szakembereknek figyelmébe ajánljuk, akiknek feladata villamos vagy hibrid autók HV rendszerein a munkavégzés, alkatrészcsere. A munkavégzés történhet a jármű feszültség alatti állapotában, vagy feszültség közeli részegységeken, alkatrészeken vagy kikapcsolt állapotban. A 3E 3S szintű képzés előfeltétele a 2E 2S szintű képzés sikeres elvégzése

Szabványok és előírások az autóiparban

 A szabványok fontos szerepet játszanak a minőség, a biztonság és a hatékonyság biztosításában a gépjárműiparban. Ez abból is jól látszik, hogy az autógyártók gyakran az üzleti tevékenység feltételeként követelik meg őket beszállítóiktól, partnereiktől. Mik is a legfontosabb ilyen előirányzatok?

  • Minőségirányítási szabványok: a minőségirányítási rendszerekre vonatkozó követelményeket határozzák meg, ilyen például az ISO 9001 és a kifejezetten az autóiparban alkalmazott VDA 6.X szabványsorozat.
  • Gyártási szabványok: ilyen például az IATF 16949, amely a gépjárműpari beszállítókra vonatkozó minőségirányítási követelményeket határozza meg, vagy az ISO/TS 22163:2017, ami pedig a vasúti szervezetek menedzsmentrendszerére vonatkozik.
  • Egyéb szabványok: minden olyan standard, ami más iparágak számára is meghatározó lehet, legyen szó környezetirányításról, kockázatmenedzsmentről vagy a Functional Safety témaköréről. Kiemelt témánk az MSZ 1585 szabvány - az erre épülő képzésünk nagyfeszültségű munkakörnyezetben dolgozóknak ad elengedhetetlen információkat.

 Keresse meg Akadémiánkat, regisztráljon tréningjeinkre!

Autóipari képzések Akadémiánkon:

11-11 / 11

  1. FOLYAMATOS CSATLAKOZÁSI LEHETŐSÉG

    ISO 31000/31010 Kockázatmenedzsment

    Javítsa termelékenységét az ISO 31000 szabványon alapuló kockázatmenedzsment módszereivel.
Page
oldalanként